26 Mayıs 2008 Pazartesi

Öküzler öğrencilere korku dolu anlar yaşattı

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında, öğrencileri korkutan bir olay yaşandı.

İlçe stadında, Kurtuluş Savaşı döneminin temsili olarak canlandırılmak istendiği gösteri sırasında 2 öküz, yüksek sesten ürkünce ortalığı birbirine kattı. Koşturan öküzlerden korkan 3 kız öğrenci baygınlık geçirdi. İnegöl ilçe stadyumunda düzenlenen gösteriler sırasında Kurtuluş Savaşı dönemi, temsili olarak canlandırılmak istendi.

Koreografi gereği stada sokulan 2 öküz, yüksek sesten ürkünce stadı birbirine kattı. Öğrencilerin arasına dalan öküzler, polislerin müdahalesiyle güçlükle stadın dışına çıkarıldı. Öküzlerin stat içerisinde üzerlerine geldiğini gören öğrencilerden Büşra Vatansever, Mukaddes Önder ve Kadriye Asa, korkudan baygınlık geçirdi. Ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, veliler yaşanan bu olaya tepki gösterdi. Olayla ilgili soruşturmaya İnegöl Kaymakamlığı'nca başlandı.

YORUM: Öküzlerin derhal Meksika'daki gibi hapse atılması gerekirdi. Kimbilir hangi derin devlet oyunlarıyla gösterileri sabote etmeye çalıştılar... Bunun bir benzeri GS şampiyonluğunu ilan ettiğinde stada getirilen aslan yaşamıştı. Sıkıysa onu da stadda serbest bıraksınlar da görelim.

Kaynak: memlekethaber.com

Hiç yorum yok: