6 Haziran 2008 Cuma

Park cezasını 12 yıl sonra ödedi


Alman polisi, vicdan azabı çeken Amerikalı bir kadının, ödemediği park cezasını 12 yıl sonra göndermesi karşısında şaşkınlığa düştü. Cologne polis yetkilileri, adının Julie H. olduğunu belirttikleri kadının, Ağustos 1996'da kente yaptığı ziyaret sırasında ödemediği park cezası nedeniyle kendilerine el yazılı bir itiraf mektubu ve o dönem 60 Mark olan cezanın karşılığı olarak 100 dolar gönderdiğini söyledi.

"Sevgili Cologne Polisi" diye başlayan Almanca mektubun Utah'dan gönderildiği, Julie H.'nin, "bölgedeki park kurallarını anlamadığı için ceza aldığını ancak öfkelendiği için ödemediğini" itiraf ettiği belirtildi. Julie H. park cezasını şimdi ödemek istediğini yazdı. Mektuba 100 dolarlık bir çek de ekleyen kadının, mektubun sonunda "Şimdi daha iyi hissediyorum, teşekkür ederim" dediği kaydedildi. Polisin ise, Julie H.'ye bir teşekkür mektubu gönderdiği ve parayı iade ettiği belirtildi. Polis, kadının kiralık arabayı tam olarak nereye bıraktığının tespit edilmesinin imkansız olduğunu, üstelik, kadının araba kiralama şirketinin de adını unuttuğunu kaydetti. Memurlar, kadının her durumda oldukça geç kaldığını, çünkü zaten bu suçla ilgili yasal sürenin de 11 yıl önce dolduğunu söyledi.

YORUM: Bizde trafik cezası alırsanız ilk 15 gün içinde ödeme yapınca indirime gidiyorlar. Bunların indirimi daha ilginç.
Kaynak: gazeteport

Hiç yorum yok: